Skip to main content

Recenzenci współpracujący z czasopismem

2023

  • Stanisław Achremczyk (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)
  • Zbigniew Anusik (Uniwersytet Łódzki)
  • Jacek Banaszkiewicz (emeritus)
  • Anna Barańska (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Hans Jürgen Bömelburg (Justus-Liebig-Universität, Gießen)
  • Igor Chabrowski (Uniwersytet Warszawski)
  • Andrzej Chojnowski (emeritus)
  • Jerzy Dygdała (Instytut Historii PAN, Toruń)
  • Mirosław Filipowicz (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Andrzej Friszke (Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa)
  • Maciej Janowski (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Dariusz Jeziorny (Uniwersytet Łódzki)
  • Robertas Jurgaitis (Instytut Historii Litwy, Wilno)
  • Tomasz Kargol (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Michał Kopczyński (Uniwersytet Warszawski)
  • Jaśmina Korczak-Siedlecka (Niemiecki Instytut Historyczny, Warszawa)
  • Jacek Kordel (Uniwersytet Warszawski)
  • Krzysztof Kosiński (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Andrzej Krawczyk (Instytut Studiów Politycznych PAN)
  • Adam Krawiec (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań)
  • Wojciech Kriegseisen (Instytut Historii¬PAN, Warszawa)
  • Grzegorz Krzywiec (Instytut Historii¬PAN, Warszawa)
  • Grzegorz Kucharczyk (Akademia im. Jakuba z Paradyża, Gorzów Wielkopolski)
  • Tomasz Leszkowicz (Wojskowe Centrum¬Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita, Warszawa)
  • Henryk Lisiak (WSHIU Akademia Nauk Stosowanych, Poznań)
  • Rafał Łatka (Biuro Badań Historycznych IPN, Warszawa)
  • Karol Łopatecki (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Janusz Łosowski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin)
  • Piotr Łozowski (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Piotr M. Majewski (Uniwersytet Warszawski)
  • Mikołaj Malinowski (Rijksuniversiteit Groningen)
  • Hanna Marczewska-Zagdańska (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Wojciech Materski (Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa)
  • Włodzimierz Mędrzecki (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Maciej Mikuła (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Vitaliy Nagirnyy (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Andrzej Paczkowski (Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa)
  • Marcin Pauk (Uniwersytet Warszawski)
  • Jan Pisuliński (Uniwersytet Rzeszowski)
  • Andrzej Pleszczyński (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin)
  • Jakub Polit (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Jan Pomorski (Uniwersytet Marii Curie- -Skłodowskiej, Lublin)
  • Andrzej Rachuba (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Jarosław Stolicki (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Włodzimierz Suleja (Biuro Badań Historycznych IPN, Warszawa)
  • Antoni Sułek (emeritus)
  • Bożena Szaynok (Uniwersytet Wrocławski)
  • Piotr Ugniewski (Uniwersytet Warszawski)
  • Jerzy Urwanowicz (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Tetiana Vilkul (Narodowa Akademia Nauk Ukrainy, Kijów)
  • Stanisław Wiech (Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielce)
  • Andrzej Wierzbicki
  • Tomasz Wiślicz (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Filip Wolański (Uniwersytet Wrocławski)
  • Tadeusz Wolsza (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Mariusz Wołos (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
  • Myrosław Wołoszczuk (Przykarpacki Uniwersytet Narodowy im. Wasyla Stefanyka, Iwano-Frankiwsk)
  • Mateusz Wyżga (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
  • Paweł Żmudzki (Uniwersytet Warszawski)

2022

  • Urszula Augustyniak (Uniwersytet Warszawski)
  • Christoph Augustynowicz (Institut für Osteuropäische Geschichte der Universität Wien)
  • Jan Jacek Bruski (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Richard Butterwick-Pawlikowski (University College London)
  • Tomasz Ciesielski (Uniwersytet Opolski)
  • Adam Danilczyk (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Sławomir Dębski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Warszawa)
  • Adam Dziurok (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa)
  • Tadeusz Epsztein (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Helmut Flachenecker (University of Wuerzburg)
  • Marie Therese Flanagan (Queen’s University, Belfast)
  • Maciej Forycki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)
  • Andrzej Friszke (Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa)
  • Tomasz Gąsowski (Akademia Ignatianum, Kraków)
  • Henryk Głębocki (Uniwersytet Jagielloński)
  • Bogdan J. Góralczyk (Uniwersytet Warszawski)
  • Piotr Guzowski (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Marek Hańderek (Instytut Pamięci Narodowej, Warszawa)
  • Adam Izdebski (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Dariusz Jeziorny (Uniwersytet Łódzki)
  • Dobrochna Kałwa (Uniwersytet Warszawski)
  • Anna Kamler (Uniwersytet Warszawski)
  • Andrzej Karpiński (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Norbert Kasparek (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)
  • Tomasz Kizwalter (Uniwersytet Warszawski)
  • Jerzy Kochanowski (Uniwersytet Warszawski)
  • Robert Kołodziej (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
  • Jacek Kordel (Uniwersytet Warszawski)
  • Daniel Koreś (Instytut Pamięci Narodowej, Wrocław)
  • Krzysztof Kosiński (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Wojciech Kriegseseisen (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Tomasz Leszkowicz (Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita w Warszawie)
  • Henryk Litwin (Uniwersytet Warszawski)
  • Andrzej Marzec (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Karol Mazur (Muzeum Powstania Warszawskiego)
  • Grzegorz Motyka (Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa)
  • Eduard Mühle  (Westfälische Wilhelms-Universität Münster)
  • Maciej Mycielski (Uniwersytet Warszawski)
  • Mirosław Nagielski (Uniwersytet Warszawski)
  • Dariusz Nawrot (Uniwersytet Śląski, Katowice)
  • Piotr Niwiński (Uniwersytet Gdański)
  • Piotr Olander (Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu)
  • Halina Parafianowicz (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Aneta Pieniądz (Uniwersytet Warszawski)
  • Patryk Pleskot (Instytut Pamięci Narodowej, Warszawa)
  • Andrzej Pleszczyński (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin)
  • Jakub Polit (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Kazimierz Puchowski (Uniwersytet Gdański)
  • Andrzej Rachuba (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Mateusz Rodak (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Stanisław Rosik (Uniwersytet Wrocławski)
  • Dariusz Sikorski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)
  • Marek Słoń (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Arkadiusz Stasiak (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Jarosław Stolicki (Uniwersytet Jagielloński)
  • Jerzy Strzelczyk (emeritus)
  • Anna Supruniuk (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)
  • Tomasz Szwaciński (Biblioteka Narodowa)
  • Krzysztof Szwagrzyk (Instytut Pamięci Narodowej)
  • Andrzej Szwarc (emeritus)
  • Jacek Wijaczka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)
  • Tomasz Wiślicz (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Tadeusz Wolsza (Instytut Historii PAN, Warszawa)
  • Andrzej Zakrzewski (Uniwersytet Warszawski)
  • Krzysztof Zamorski (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
  • Hanna Zaremska (emerita)
  • Karol Żojdź (Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Warszawa)

2021

  • Arabas Iwona (Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk)
  • Basista Jakub (Uniwersytet Jagielloński)
  • Bobiatyński Konrad (Wydział Historyczny Uniwersytet Warszawski)
  • Bracha Krzysztof (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
  • Brzozowska Zofia (Wydział Filologiczny Uniwersytet Łódzki)
  • Buchowski Krzysztof (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Burdowicz-Nowicki Jacek (Warszawa)
  • Butterwick-Pawlikowski Richard (University College London)
  • Chojnowski Andrzej (Warszawa)
  • Czarniecka Anna  (Uniwersytet Warszawski)
  • Dubas Urwanowicz Ewa (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Dudek Antoni (Instytut Pamięci Narodowej)
  • Dziubiński Andrzej (emeryt)
  • Epsztein Tadeusz (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk)
  • Filipczak - Kocur Anna (Uniwersytet Opolski)
  • Forycki Maciej (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  • Gawlas Sławomir (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Gmiterek Henryk (emeryt)
  • Gmurczyk-Wrońska Małgorzata (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk)
  • Grześkowiak Krwawicz Anna (Instytut Badań Literackich Polska Akademia Nauk)
  • Janas Eugeniusz  (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
  • Jóźwiak Sławomir (Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika)
  • Jurkowlaniec Grażyna (Instytut Historii Sztuki Uniwersytet Warszawski)
  • Kasparek Norbert (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  • Kaźmierczyk Adam (Instytut Judaistyki Uniwersytet Jagielloński)
  • Kieniewicz Jan (Artes Liberales, Uniwersytet Warszawski)
  • Kłaczewski Witold (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin)
  • Koczegarow Kirył (Instytut Słowianoznawstwa Rosyjskiej Akademii Nauk)
  • Kosińska Urszula (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Kotecki Radosław  (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
  • Kriegseisen Wojciech (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk)
  • Królikowska-Jedlińska Natalia (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Kuligowski Piotr ( University Paris-Est Créteil)
  • Kulik Mariusz (Instytut Historyczny Polskiej Akademii Nauk)
  • Kwiatkowski Krzysztof (Uniwersytet Mikołaja Kopernika)
  • Leinwand Aleksandra (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk)
  • Leszczyńska Cecylia (Uniwersytet Warszawski)
  • Lubelski Tadeusz (Kraków)
  • Laukaitytė Regina, (Instytut Historii Litwy)
  • Lukin Pavel (Instytut Historii Rosji, Rosyjska Akademia Nauk)
  • Łatka Rafał (Instytut Pamięci Narodowej)
  • Łopatecki Karol (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Łozowski Piotr, (Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet w Białymstoku)
  • Mędrzecki Włodzimierz (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk)
  • Morawiec (Uniwersytet Śląski)
  • Müller Michael (Martin-Luther-Universität Halle)
  • Mycielski Maciej (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Nossov Borys (Rosyjska Akademia Nauk)
  • Obtułowicz Barbara (Instytut Neofilologii Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
  • Okniński Piotr (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Ożóg Krzysztof (Uniwersytet Jagielloński)
  • Pasztor Maria (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Pauk Marcin (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Pietrzak Jerzy (Wrocław)
  • Pietrzyk-Reeves Dorota (Uniwersytet Jagielloński)
  • Pleszczyński Andrzej (Instytut Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
  • Pudłocki Tomasz (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Šapoka Mindaugas (Instytut Historii Litwy)
  • Schramm Tomasz (Instytut Historii, Uniwersytet Adama Mickiewicza)
  • Sikorska-Kulesza Jolanta (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Skobelski Robert (Uniwersytet Zielonogórski)
  • Skupieński Krzysztof (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)
  • Stegner Tadeusz (Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Stola Dariusz (Instytut Studiów Politycznych Polska Akademia Nauk)
  • Ternes Jerzy (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)
  • Treger Bronisław (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej)
  • Tucholski Zbigniew (Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk)
  • Ugniewski Piotr (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Węcowski Piotr (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Wiech Stanisław (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
  • Wierzbicki Leszek (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)
  • Wijaczka Jacek (Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu)
  • Wolański Filip (Uniwersytet Wrocławski)
  • Wolsza Tadeusz (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk)
  • Woźniak Krzysztof P. (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego)
  • Wyka Ewa (Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk)
  • Zając Paweł OMI (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  • Zajączkowski Mariusz (Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk)
  • Zajchowska-Bołtromiuk Anna (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
  • Zamorski Krzysztof (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego)
  • Zaremba Marcin (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Zięba Andrzej (Uniwersytet Jagielloński)
  • Zwierzchowski Piotr (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego)
  • Żurawski vel Grajewski Radosław (Instytut Historii Uniwersytet Łódzki)

2020

  • Marek Andrzejewski (Uniwersytet Gdański)
  • Zbigniew Anusik (Uniwersytet Łódzki)
  • Urszula Augustyniak (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Anna Barańska (Katolicki Uniwersytet im. Jana Pawła II, Lublin)
  • Włodzimierz Borodziej (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Andrzej Buko (Instytut Archeologii i Etnologii PAN)
  • Jacek Burdowicz-Nowicki
  • Jarosław Czubaty (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Józef Dobosz (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań)
  • Ewa Dubas-Urwanowicz (Uniwersytet Białostocki)
  • Jerzy Dygdała (Instytut Historii PAN)
  • Adam Dziuba (IPN)
  • Tadeusz Epsztein (Instytut Historii PAN)
  • Witold Filipczak (Uniwersytet Łódzki)
  • Piotr Franaszek (Uniwersytet Jagielloński)
  • Piotr Głuszkowski (Uniwersytet Warszawski)
  • Małgorzata Gmurczyk-Wrońska (Instytut Historii PAN)
  • Nuno da Silva Gonçalves (Pontifica Universita Gregoriana)
  • Jerzy Grobis
  • Dariusz Grzybek (Uniwersytet Jagielloński)
  • Anna Grześkowiak-Krwawicz (Instytut Badań Literackich PAN)
  • Magdalena Hawrysz (Uniwersytet Zielonogórski)
  • Zbigniew Hundert (Zamek Królewski w Warszawie)
  • Edmund Kizik (Instytut Historii PAN)
  • Paweł Klint (Uniwersytet Wrocławski)
  • Maria Koczerska (Warszawa)
  • Tadeusz Kondracki (Instytutu Historii PAN)
  • Bogusław Kopka (Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna w Radomiu)
  • Urszula Kosińska (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Paweł Kras (Katolicki Uniwersytet im. Jana Pawła II, Lublin)
  • Marcin Kula (Warszawa)
  • Robert A. Maryks, (City University of New York)
  • Michalski (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań)
  • Magdalena Micińska (Instytut Historii PAN)
  • Janusz Mierzwa (Uniwersytet Jagielloński)
  • Marian Mudryj (Lwów)
  • Dariusz Nawrot (Uniwersytet Śląski)
  • Joanna Nalewajko-Kulikov (Instytut Historii PAN)
  • Andrzej Paczkowski (IPN)
  • Maria Pasztor (Uniwersytet Warszawski)
  • Adam Perłakowski  (Uniwersytet Jagielloński)
  • Andrzej Pieńkos (Uniwersytet Warszawski)
  • Jan Pisuliński (Uniwersytet Rzeszowski)
  • Aneta Pieniądz (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Andrzej Pleszczyński (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin)
  • Sławomir Poleszak (IPN)
  • Piotr Pomianowski (Uniwersytet Warszawski)
  • Tomasz Pudłocki (Uniwersytet Jagielloński)
  • Andrzej Rachuba (Instytut Historii PAN)
  • Konrad Rokicki (IPN)
  • Stanisław Rosik (Uniwersytet Wrocławski)
  • Małgorzata Ruchniewicz  (Uniwersytetu Wrocławskiego)
  • Tadeusz Paweł Rutkowski (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Magdalena Semczyszyn (IPN)
  • Krzysztof Skwierczyński (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Miłosz Sosnowski (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań)
  • Tadeusz Srogosz (Uniwersytet Łódzki)
  • Jerzy Strzelczyk (Poznań)
  • Andrzej Wierzbicki (Instytut Historii PAN)
  • Andrzej Zakrzewski (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Leszek Zasztowt (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Michał Zwierzykowski (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań)

© Copyright by Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk
Deklaracja dostępności